Jedzenie

Nowość na sklepowych półkach – miód nawłociowy

Znamy całą mase różnego rodzaju miodów, od akacjowych przez wielokwiatowe, mandarynkowe aż do spadziowych czy innych, bardzo charakterystycznych. Od zawsze również wiadomo o dobroczynnych właściwościach tego daru natury, do tej pory jednak w zasadzie nikt nie słyszał o takim wynalazku, jak miód nawłociowy. Czym różni się od innych miodów?

Poznaj miód nawlociowy

W tym wypadku pszczoły produkują go z mimozy, nazywanej inaczej właśnie nawłociem, złotą rózgą albo złotą dziewicą. Jeszcze do niedawna ta roślina wykorzystywana była jedynie jako kwiat ozdobny, niewykorzystywany w żaden inny sposób. Jego słodki smak jest urozmaicony gorzko-kwaśnym posmakiem. Jego barwą dominującą jest złoto, jednak może być ona nawet bursztynowa, ciemniejsza. Łatwo go rozsmarować, ponieważ szybciej niż inne miody krystalizuje się, stając się wręcz rodzajem kremu. Ma bardzo przyjemny zapach.

Dobroczynne właściwości

O nich można by mówić naprawdę długo. Wystarczy jednak powiedzieć, że ma w sobie właściwości antybiotyku, pomaga również w zwalczaniu szeregu chorób, takich jak zapalenie pęcherza moczowego, w kamieniach nerkowych, przy zapaleniu stawu, przeroście prostaty czy w skąpomoczu. Miód nawłociowy ma również w sobie ogromne ilości rutyny, dzięki czemu świetnie sprawdza się w skutecznej walce z różnego rodzaju wrzodami. Co ciekawe, miód ten może wpływać również na dobre samopoczucie i stosowany jest jako rodzaj antydepresanta. To jedno z najznakomitszych odkryć ostatnich czasów.

Similar Posts

2 thoughts on “Nowość na sklepowych półkach – miód nawłociowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.