WEG, jeden z największych na świecie producentów silników elektrycznych i komponentów, rozszerza liczbę oddziałów w Europie. Firma zdecydowała, że nowe biuro i magazyn będą zlokalizowane w Panattoni Park Kraków West. Najemcę, który zajmie blisko 2 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej reprezentowała firma AXI IMMO.
WEG jest jednym z największych koncernów specjalizujących się w dziedzinie elektrotechniki, energetyki i automatyki. Firma produkuje silniki i podzespoły elektryczne w tym generatory, transformatory, napędy. WEG zatrudnia ponad 35 000 pracowników, z czego ponad 3 900 to inżynierowie. Firma posiada oddziały w 36 krajach i zakłady produkcyjne w 13 krajach.
„Polska jest uznaną europejską lokalizacją, która wyspecjalizowała się w branżach wykorzystujących wysokiej jakości silniki elektryczne, generatory i transformatory. Rynek ten korzysta również z solidnego sektora motoryzacyjnego i AGD oraz licznych firm oferujących rozwiązania pod klucz czy mechanizmów do wind, schodów ruchomych, bram oraz systemów wentylacyjnych. Mając taką świadomość i doskonałe opinie o dostępności wykwalifikowanych pracowników w Polsce, zdecydowaliśmy się na otwarcie pierwszego oddziału w Polsce pod Krakowem. Jesteśmy przekonani o słuszności tej decyzji i z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi nowymi pracownikami i klientami, aby przedstawić nasze plany na przyszłość,” powiedział Jailson Satler, Prezes Zarządu, WEG Polska.
Polski oddział WEG zajmie docelowo 1944 mkw. powierzchni magazynowej, która będzie służyć przede wszystkim jako miejsce do przechowywania silników elektrycznych. Z kolei na 242 mkw. powstanie reprezentacyjnie biuro pełniące również funkcję siedziby głównej firmy w Polsce.
„Klient poszukiwał spójnego ze swoim wizerunkiem i strategią A-klasowego centrum logistycznego spełniającego wymagania tzw. zielonej certyfikacji. Budynek, jak i lokalizacja musiały być reprezentatywne i znajdować się w pobliżu lotniska, ponieważ obiekt będzie pełnił funkcję siedziby głównej polskiego oddziału firmy. Ponadto jednym z priorytetowych wymagań był wysoki standard biura oraz jego wykończenia, najchętniej przypominający najlepsze A-klasowe powierzchnie biurowe. Z dostępnej oferty najlepiej oczekiwania Klienta spełniło centrum magazynowe Panattoni Park Kraków West i dlatego tam zdecydował się parafować umowę,” komentuje Marta Nowik, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.
Inwestycja realizowana jest przez Panattoni – lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. „Umiejscowienie swojej siedziby głównej właśnie w Krakowie po raz kolejny potwierdza ogromny potencjał tego rynku. Możliwości regionu docenia coraz więcej najemców, a rosnący popyt potrzebuje coraz więcej podaży, dlatego w stolicy Małopolski oraz jej okolicach jesteśmy w trakcie realizacji blisko 80 000 m kw. w trzech lokalizacjach. To szansa dla kolejnych liderów na działalność na nowoczesnej przestrzeni, która pozwala na optymalizację operacji,” mówi Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.
Panattoni Park Kraków West to nowoczesne centrum magazynowe o powierzchni niemal 18 000 mkw. Park dystrybucyjny oferuje m.in. nowoczesne doki rozładunkowe z wjazdem z poziomu „0”, obszerne place manewrowe, całodobową ochronę i dodatkowe miejsca parkingowe. Panattoni Park Kraków West zlokalizowany jest zaledwie 10 km od centrum Krakowa z dobrym dostępem do środków komunikacji zbiorowej i z bezpośrednim wjazdem na autostradę A4. Centrum magazynowe otrzymało certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”.
O AXI IMMO
AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 i 2021 w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017.
Więcej informacji o AXI IMMO na www.axiimmo.com
Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.
Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły… Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.
Postaci fikcyjne mogą stanowić takie samo źródło inspiracji co spotkanie z żywym człowiekiem. Inspirować może wszystko – aktywności, którym się oddają, miejsca, które odwiedzają, decyzje, które podejmują…
Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.
Czytanie powieści wymaga od nas skupienia uwagi przez dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia naszą zdolność do koncentracji.
Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.
Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 raza mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję.
Czytanie różnych książek na te same tematy pozwala nam poznać i porównać różne punkty widzenia, spojrzeć na rzeczy z różnej perspektywy, a w rezultacie rozwinąć nasz własny światopogląd.
Warto czytać, żeby rozwijać własną empatię. Zaangażowanie w fikcję literacką pozwala nam na postawienie się na miejscu drugiego człowieka i zrozumienie go.
Aż 82% moli książkowych przekazuje pieniądze i dobra materialne dla organizacji charytatywnych. 3 razy częściej niż osoby nieczytające są aktywnymi członkami tych organizacji.
Książki to ogromne skarbnice wiedzy. Tutaj nie trzeba dodatkowych argumentów.
Szczególnie, jeśli czytasz np. takie kryminały od Agathy Christie. Rozwiązywanie zagadek wymaga analizowania wydarzeń, faktów, motywacji postaci, stawiania tez, weryfikowania założeń… Zdecydowanie rozwija to zdolność do krytycznego i analitycznego myślenia.
Im więcej czytasz dobrych pisarzy, tym lepiej możesz rozwijać własny styl. Nie wspominając o tym, że częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej.
Stworzenie wieczornego rytuału z książką daje naszemu ciału sygnał, że pora się zrelaksować i przygotować do snu.
Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza horyzonty, kształtując nas samych.
Czytanie daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu.
Czytanie poprawia pamięć. Gdy mózg stara się wszystko zapamiętać, wówczas pamięć staje się lepsza. Przy każdej kolejnej publikacji, tworzą się nowe ścieżki, wzmacniające już te istniejące. Podczas czytania jest więcej czasu na myślenie, analizowanie, refleksję. Można wrócić do konkretnego fragmentu i przeczytać go kilka razy, by zwiększyć aktywność pamięci.
Pobudzamy do działania naszą wyobraźnię. Tworzymy w głowie pewne obrazy, łącząc je z tymi, które już posiadamy w pamięci. Tak jak sportowcy ćwiczą swoje mięśnie na np. podnosząc ciężary, czy kulturyści napinając je, a tym samym rozwijając, tak w naszej głowie wzmacniają się „mięśnie pamięci” podczas czytania.
Czytanie uwalania od stresu i uspokaja. Czytanie bardziej łagodzi stres, niż słuchanie muzyki czy spacer. Ma pozytywny wpływa na nasze ciało, które odpoczywa i regeneruje się. Podczas czytania zostajemy przeniesieni do innego świata, pozbawionego kłopotów i problemów dnia codziennego. Zmienia się wówczas nasze samopoczucie.
Czytanie kształtuje charakter. Niezależnie czy będzie to literatura obyczajowa, psychologia, kryminał, czy tematyka społeczna, z każdej pozycji jesteśmy wstanie wysunąć swoje wnioski lub dowiedzieć się całkowicie nowych rzeczy. Czytanie uczy jak zachować się w danej sytuacji, poszerza horyzonty, otwiera nas na nowe doświadczenia, po porostu nas kształtuje.
Książki pogłębiają wiedzę. Ludzie, którzy czytają regularnie i w dużych ilościach, wydają się być mądrzejsi od tych, którzy tego nie praktykują. Są bardziej świadomi swojego otoczenia, tego kim są i w jaki sposób działają poprzez bogactwo nauki, wydobyte z książek. Każda publikacja to skarbnica wiedzy. Ilekroć będziemy czytać te samą pozycję, to za każdym razem wydobędziemy z niej nowe informacje, zwrócimy uwagę na coś innego, albo na konkretną sprawę spojrzymy z innej perspektywy.
Im częstszy mamy kontakt z różnorodną literaturą tym większa ilość słów zostaje przez nas przyswojona. Poprawia się tym samym nasze wysławianie się i dowodzenie językiem. W naszej głowie pozostają nowe słowa, idiomy, wyrażenia i style pisania, charakterystyczne dla danego utworu. Pokaźny zasób słownictwa ułatwia funkcjonowanie zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Nowe wyrazy, które przyswoiliśmy wspierają nasze procesy myślowe, a to z kolei przekłada się wyrażanie naszych uczuć i myśli. Osobom oczytanym łatwiej się komunikować ze względu na zróżnicowany zakres słów.
Czytanie opóźnia demencję i spowalnia rozwój choroby Alzheimera. Czytanie zmniejsza poziom depresji, a dobry poradnik pozwala nawet wyjść z niej całkowicie. Takie publikacje zawierają wiele cennych wskazówek, dotyczących diet, ćwiczeń i zdrowego stylu życia. Zastosowanie się do nich prowadzi do ulepszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.
Codzienny trening mózgu w postaci czytania może zahamować rozwój zaburzeń funkcji poznawczych w podeszłym wieku. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów wyciszenia się przed spaniem.
Czytanie fikcji literackiej ma znakomity wpływ na zdolność do empatii i znoszenia niepewnych sytuacji. To wszystko sprawia, że bardziej rozumiemy ludzkie emocje i staramy się nie popełniać tych samych błędów. Zdobywamy nową wiedzę na temat możliwości i sposobów zachowań w różnych sytuacjach, z którymi dotąd nie mieliśmy do czynienia.
Czytanie poprawia umiejętności komunikacyjne. Pomaga w łatwy sposób przekazać to, co chcemy powiedzieć. Dobra komunikacja, polepsza relacje z innymi.
Wystarczy 20 minut dziennie na czytanie, by przekonać się, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na innych czynnościach. Czytanie w znacznym stopniu poprawia pamięć, inteligencję i koncentrację. Czytanie pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Im bardziej jest on aktywny, tym dla niego lepiej. Poszerzamy swoją wiedzę na wiele tematów i wzbogacamy własne słownictwo.