Zdrowie

Jakie zioła najlepiej stosować na uspokojenie?

W naszych czasach, kiedy stres towarzyszy nam w zasadzie każdego dnia, szczególnie bardzo trzeba dbać o swoje zdrowie psychicznie oraz o swoje skołatane nerwy. Nierzadko nie jesteśmy w stanie nawet zasnąć bez odpowiednich lekarstw czy suplementów diety – ich jednak nie trzeba stosować, jeśli tylko sięgnie się po odpowiednie, naturalne środki, dostępne każdemu.

Najlepsze dla dorosłych

W przypadku osób dorosłych najlepiej sprawdzą się napary z takich roślin, jak lipa, działająca równocześnie rozgrzewająco, ale również zmniejszająca napięcie nerwowe oraz stres; lawenda, która odpręża za pomocą zawartych w sobie olejków eterycznych, ale również dziurawiec zwyczajny, będący jednocześnie naturalnym antydepresantem, a także korzeń żeń-szenia, usuwający stres oraz zmęczenie.

Najlepsze dla dzieci

Również bardzo często to nasze pociechy mają problemy z zasypianiem czy są poddenerwowane na przykład klasówkami w szkole. Im również można podać naturalne środki, łagodzące skutecznie te nieprzyjemne stany. Wśród najlepszych należy wymienić zdecydowanie melisę, ale też rumianek i miętę. Podawanie dzieciom tych ziół nie tylko je wycisza, uspokaja i pomaga znaleźć odpoczynek na przykład podczas choroby, ale również działają rozkurczowo, dlatego podawane są najmłodszym, kiedy tym przydarzy się męcząca kolka. Stosowanie ziół warto wesprzeć dodatkowymi kuracjami, na przykład muzykoterapią, również uważaną za znakomitą w leczeniu różnych przypadłości u dzieci.

2 thoughts on “Jakie zioła najlepiej stosować na uspokojenie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.